top of page

חדשות בתחום - המשך

Capture.JPG

משחק חופשי בטבע מקדם חשיבה מורכבת, יצירתיות ומיומנויות חברתיות אצל ילדים

כל פעילות הגורמת לילדים לחשוב ולפעול באופן ספונטני בחוץ ללא לשליטה של מבוגרים מסייעת להם לפתח יכולות חשיבה מורכבות, מיומנויות חברתיות ויצירתיות, על פי סקירת מחקרים. החוקרים מקווים כי מסקנות המחקרים יובילו לעיצוב מרחבי משחק חדשניים בטיפול בילדים, מרכזים ובתי ספר.

במשחק חופשי בטבע הכוונה לאפשר לילד לשחק בחופשיות עם הטבע ובטבע. למשל הכנת עוגות בוץ, יצירת 'מחנות', אפשרות להתלכלך וכד'. בסקירה גיבשו החוקרים 16 מחקרים שכללו משחק בלתי מובנה, חופשי בטבע (יער, שטחים ירוקים, חצרות, גנים ופארקים) וכללו אלמנטים טבעיים (צמחיה, סלעים, בוץ, חול, מים).

Nature-Prescriptions-Scotland-1080x675.j

רופאים בסקוטלנד מתחילים לכתוב מרשמים לשהות בטבע

רופאים בסקוטלנד יתחילו לרשום סיורי צפרות, הליכות בטבע וטיולים לאורך החוף, כדי לסייע בטיפול במחלות כרוניות בפעם הראשונה. ביום שישי, הרופאים הונחו על ידי מועצת הבריאות של הארכיפלג,  להנפיק "מרשמי טבע" לחולים כדי לסייע בטיפול במחלות נפש, סוכרת, מחלות לב, מתח ועוד.

Couple on a Walk

20 מיליגרם זמן איכות בטבע

אתם הולכים לרופא כי יש לכם סוכרת, או מיגרנות, או כי אתם סובלים מהפרעות קשב וריכוז. אולי נתקפתם דיכאון, ואולי אתן בהריון. הרופא מזין את המלצתו למחשב ומדפיס מרשם – זמן איכות בטבע. פעמיים בשבוע, שעה וחצי בכל פעם. התרחיש הזה לגמרי לא בדיוני, ובארצות הברית הוא הולך ונעשה נפוץ בשנים האחרונות.

השכונה הקנדית מכריזה "מלחמה על כיף" עם איסור על משחק בחוץ

שכונה במערב קנדה הואשמה בהכרזה על "מלחמה על הכיף" לאחר שעבר חוק עזר האוסר על כל משחק מחוץ לרחוב, האוסר על ילדים מפני פעילויות כגון ציור גיר, רכיבה על אופניים והוקי.

סקירת מחקר חדש מאשרת את שבילוי זמן בחוץ טוב לבריאות

לחיות קרוב לטבע ולבילוי זמן בחוץ יש יתרונות בריאותיים משמעותיים ורחבים - על פי מחקר חדש מאוניברסיטת מזרח אנגליה.
דו"ח חדש שפורסם היום חושף כי חשיפה למרחב הירוק מפחיתה את הסיכון לסוכרת מסוג II, מחלות לב וכלי דם, מוות בטרם עת, לידה מוקדמת, סטרס ולחץ דם גבוה.

גנים מציעים לילדים חינוך שכיתות הלימוד לא יכולות להציע

ילדים כיום מבלים רק חצי מהזמן בחוץ לעומת דור ההורים שלהם. ההשלכות של הפרעת גירעון - הטבע שלנו עדיין אנקדוטיות במידה רבה, אבל עדיין ברורות: טווחי תשומת לב קצרים יותר, הפחתת מיומנויות חשיבה יצירתיות, השמנה בילדות...

משחק 'מסוכן': איבוד "זכות" ילדות וכלי שיסייע להגן על הזכות הזו

"תיזהר!" ""לא כל כך רחוק!" "רד משם! "רוב ההורים יכולים להודות בכך שצעקו מלים אלו.
הילדים בדרך כלל מגיבים באכזבה שהכיף שלהם נחתך מוקדם, בחשש שהם מסוגלים פחות ממה שהם חשבו, או אפילו בבלבול לגבי מה שההורה שלהם מזהיר אותם מפניו. גישה זו, החשש מסיכונים, היא חלק ממגמה חברתית הרואה בלקיחת סיכונים של ילדים דבר שלילי באופן חד משמעי.

מועצה מסתכלת על יוזמה חדשה לתת לילדים לשחק ברחובות

ניתן יהיה לסגור את הרחובות בגרימבי וקליאתורפס כדי לאפשר לילדים לשחק בתוכניות המועצה.

מועצת צפון מזרח לינקולנשייר מציעה להציג "רחובות משחק", תוכנית אשר סוגרת רחובות ברובע לתקופה קבועה של זמן כדי לאפשר לילדים לשחק בחוץ בפיקוח.

לתושבים המקומיים עדיין יהיה גישה לנכסים שלהם, אבל התנועה הרגילה תיעצר ברחובות שנבחרו.

עכשיו, המועצה תדון תוכניות להתחיל פיילוט של התוכנית בצפון מזרח לינקולנשייר.

גני ילדים מבוססי טבע, טרנד עולה בארה"ב

מחקרים מראים כי ילדים הלומדים בחוץ מגיעים להישגים אקדמיים טובים יותר בזמן שהם לומדים לאהוב את החוץ והטבע וליהנות ולשחק בו. גני ילדים מבוססי טבע הינם פופולאריים באירופה כבר עשרות שנים, במיוחד בגרמניה ובסקנדינביה. בארה"ב הם רעיון חדש יחסית אבל הופכים נפוצים יותר ויותר. 

ילדים מכורים למסך. מבלים 16 דקות ביום בלבד בחוץ

על פי מחקר חדש ומפורט, ילדים בבריטניה מבלים 16 דקות ביום בלבד בחוץ בבילוי ומשחק בפארקים, בחוף הים ובשטחים פתוחים אחרים, במשך ימי החול וכולל טיולים בסופי שבוע. בקרב ילדים בגיל העשרה הנתון יורד לעשר דקות ביום בלבד. דו"ח נפרד על הרגלי הצפייה של ילדים, מצא כי ילדים מבלים כשעתיים וחצי ביום בצפייה בפעילות מול המסכים.

הילדים שהיו הכי פחות בכושר גופני לפני 20 שנה, היו נחשבים לחזקים ביותר כיום

המחקר, אשר הוצג בתוכנית על יוזמת כושר הילד "Super Movers", קובע כי הילד הכי פחות כשיר גופנית בכיתה של 30 ילד בשנת 1998 יהיה בהשוואה בין החמישה החזקים ביותר בשנת 2018. החוקרים אומרים שהמעבר מפעילות משחק בחוץ לפעילות מבוססת מסך גורמת לכך שהילדים של היום הם הדור הראשון מאז מלחמת העולם השנייה אשר פחות בכושר מאשר הוריו.

מנה של טבע: רופאים רושמים יום בפארק לחרדה

עבור חולים רבים, כמו לורן האדל, 31, מנה גדולה של אמא טבע היא בדיוק מה שהיא צריכה אחרי יום מלחיץ.

"יש לי חרדה ודיכאון די נוראיים, " אמרה האדל  מבלינגהם, וושינגטון. "ואני לא מצליחה עם תרופות, אז בעלי נייט היה אומר לי כל הזמן, 'פשוט צאי החוצה, תרגישי הרבה יותר טוב'".

וזו בדיוק התוכנית שלורן והרופא שלה הציגו.

רופא המשפחה של האדל כתב לה מרשם שקרא: "חמש פעמים בשבוע ... לבלות 30 דקות בפארק ליד הבית שלך".

ילדים משחקים פחות ופחות, כך אומרים הורים

בעקבות סקר המראה כי מחשבים, טאבלטים או טלפונים ניידים הם הדרך הפופולרית ביותר לילדים ליהנות הושק מסע פרסום בבריטניה "The power of play" כדי לספק יותר הזדמנויות לשחק. הקמפיין נועד להדגיש את החשיבות של משחק בהתפתחות הילדות תוך גיוס כסף כדי לעזור ל30,000 ילדים במצוקה ולאפשר להם הזדמנות לפתח מיומנויות חיים חיוניים דרך משחק.

france bans cell phones at school.JPG

תלמידי בתי הספר בצרפת מנועים מלהביא את הטלפונים הסלולריים שלהם לבית הספר

שינוי לתלמידים הצרפתים בגילאים 6-15, כשהם חוזרים לבית הספר החודש: הטלפונים הסלולריים שלהם כבר לא חברים שלהם קבועים במהלך שעות הלימודים. במקום זאת, המכשירים שלהם יחכו להם בבית.

bottom of page